KODEKS ZDROWIA

  Poradnik dla wszystkich, którzy chcą przejąć kontrolę nad     swoim życiem  

 

Poznaj 20 zasad, które pozwolą Tobie i Twoim najbliższym wzmocnić swój organizm, poprawić kondycję zdrowotną i cieszyć się doskonałym samopoczuciem.

Stworzyliśmy go, ponieważ mamy ogromną nadzieję, że pomoże on Tobie, Twojej rodzinie czy znajomym, przeciwstawić się wrogom zdrowia i złego samopoczucia.


 Stosując kodeks: 
- poczujesz więcej energii
- zaczniesz lepiej spać
- przejmiesz kontrolę nad swoim życiem
- nabierzesz odporności
- poprawisz swoje samopoczucie
- poczujesz się szczęśliwie
- pobudzisz produkcję endorfin i serotoniny
- zaczniesz żyć w zgodzie z naturą

Podejmij wyzwanie (1)

Kto stworzył Kodeks Zdrowia?

Daria Ciesielska
dyplomowany dietetyk kliniczny. Ukończyła studia z najwyższym wynikiem z egzaminu dyplomowego w historii uczelni. Od lat jest wielokrotnie nagradzana za wybitne osiągnięcia w nauce. Specjalizuje się w zakresie walki z chorobami autoimmunizacyjnymi. Nie uznaje półśrodków i drogi na skróty, dlatego każdemu pacjentowi poświęca maksimum uwagi, aby znaleźć przyczyny choroby i zadziałać najmądrzej. Najlepiej bez farmakoterapii.
 
W swojej karierze pomogła setkom osób wygrać z chorobami, dzięki analizie badań, indywidualnej diecie, suplementom i motywacji do zmian stylu życia. 
 
Jej główną misją jest leczenie przez jedzenie, a także wcielanie w życie wszystkiego, co służy zdrowiu. I to właśnie na bazie jej doświadczeń i wiedzy powstał Kodeks Zdrowia, który dziś chcemy przekazać w Twoje ręce.

Samurajowie mieli swoje Buszido – czyli zbiór etyczny, który określał ściśle drogę samuraja od urodzenia, aż do śmierci.  Nawet Włoska Mafia ma swój kodeks – czyli Omertę, zmowę milczenia, która przez lata utrudniała wykrycie przestępstw przez Włoską policje. Wy Drodzy Państwo dostajecie coś ważniejszego – dostajecie Kodeks Zdrowia, zbiór zasad, których utrzymanie dokładnie tak jak Omertę oraz powtarzanie dokładnie tak jak w Bushido, pozwoli na osiągnięcie i rozwiązanie większości problemów wagowych, sylwetkowych czy zdrowotnych. Więc – nie szukajcie już więcej, o to Wasze Zasady Gry.

Marek Fischer
dietetyk kliniczny, założyciel Fit Maker

Kodeks Zdrowia – jest świetnie przygotowanym kompendium holistycznej wiedzy dotyczącej pełni zdrowia człowieka. Wszystkie punkty idealnie oddają filary i podstawy, na których powinien skupiać się każdy człowiek, któremu zależy na zdrowiu pod kątem fizycznym jak i psychicznym. Takie filary jak dieta, sen, aktywność fizyczna zostały rozwinięte np. o wpływ ekspozycji na zimno czy elementy związane z szeroko pojętym „mindfulness”. Każda osoba, która poświęci czas na przeczytanie „Kodeksu zdrowia”, może być pewna, że będzie to najlepiej zainwestowane kilkanaście minut w ostatnim czasie.

Bartosz Florczak
dietetyk sportowy i trener personalny

Można ukończyć studia doktoranckie z dietetyki, a i tak dojść do wniosku, że zbiór zasad wymienionych w Kodeksie Zdrowia są tak naprawdę najważniejsze w szeroko pojętym zdrowym stylu życia. Warto się z tymi zasadami zapoznać oraz wprowadzać je w życie. Wydrukowanie streszczenia i jego przypięcie na lodówce może pomóc to zrobić, przypominając codziennie o tym, jakie decyzję warto podejmować, aby być parę kroków bliżej zdrowia i parę kroków dalej od licznych chorób cywilizacyjnych. Zasady te powinny być wprowadzane w życie z miłości do siebie, bo nie od dziś wiadomo, że zdrowe nawyki są najważniejszymi filarami, o które warto dbać w trosce o siebie.

Julia Morawska
psychodietetyk, absolwentka Uniwersytetu Medycyny Funkcjonalnej

Kodeks Zdrowia jest niezwykle wartościową publikacją, która w jasny i bardzo merytoryczny sposób przedstawia "tajniki" zdrowego życia. Dzisiaj coraz więcej ludzi dba o siebie — wprowadzając nowe diety, szukając zdrowych suplementów i wreszcie pasujących do swojego stylu życia aktywności. Tymczasem okazuje się, że w dalszym ciągu wiele istotnych, fundamentalnych kwestii jest tak często pomijanych. Dane naukowe wyraźnie wskazują, że powolne jedzenie, nieprzetworzona żywność, okresowe restrykcje kaloryczne, światło słoneczne i higiena rytmu dobowego, dbałość o chwilę relaksu w ciągu dnia czy życie w społecznościach stanowią filary długowieczności i na dodatek nic nie kosztują :)

Joanna Podgórska
doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (ze specjalnością neurochemia)